Hakkımızda

Kuralkan Bilişim Oto. San. Ve Dış Tic. A.Ş. bir Kuralkan Şirketler Grubu kuruluşudur. Kuruluşu 1950’li yıllara dayanan gurubumuzun motosiklet sektörünün yanı sıra bilgisayar, otomotiv, inşaat sanayinde yatırım ve iştirakleri bulunmakta, 1500’ü aşkın kişiye istihdam imkânı sağlamaktadır.

Grubumuzun otomotiv sanayinde faaliyet gösteren şirketi Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ motosikletlerin Türkiye distribütörlüğe ile atmıştır.

Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında yerli motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem yurt dışı pazara sunmaktadır.

Başarılı grafiğini 2000’li yıllara da taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetini 2006’da hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Kanuni Motosiklet Üssünde sürdürmektedir.

Kanuni Motosiklet Üssü 60.000 m2’lik kapalı alanıyla yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır.
Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj, dökümhaneler, dişli üretim ünitesi ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır.

Kanuni Motosiklet Üssü günlük 1000 motosiklet üretim ve 500 kişilik istihdam kapasitesine sahiptir.

Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik işbirliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş. ; 2013 yılından itibaren dünyanın 3’üncü büyük motosiklet firması Hindistanlı Bajaj Auto ile ortaklık anlaşması imzalamıştır.

1987 yılından beri Türkiye’de yüz binleri aşan kullanıcı adedi 120 bayisi ve 300’ü aşkın yetkili servisiyle ülkenin en büyük pazarlama ve hizmet organizasyonlarından birine sahip olan Kuralkan A.Ş.; ülkemizde motosiklet sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri olmuştur.

Kuralkan Bilişim Oto. San. Ve Dış Tic. A.Ş. kullanıcılarından, bayilerinden, çalışanlarından aldığı gücü; deneyimi becerisi ve enerjisiyle birleştirerek ülkemizde milyonları motosiklet keyfiyle buluşturmaktan büyük onur ve mutluluk duymaktadır.

icon-arrow-prev icon-arrow-next